תביעות סיעוד

מרבית האנשים רוכשים בשלב כלשהו של חייהם ביטוח סיעודי. ביטוח זה ניתן לרכישה באמצעות קופות החולים הציבוריות אך ניתן גם לרכוש ביטוח כזה באופן פרטי דרך חברות ביטוח או סוכני ביטוח המציעים פתרונות וביטוחים סיעודיים שונים עם כיסויים נרחבים או פחות.

הסיבה שבגינה אנו רוכשים ביטוח כזה היא כדי להגן על עצמנו במצב בו נגיע חס וחלילה למצב סיעודי, כלומר מצב בו לא נוכל לתפקד באופן עצמאי ונזדקק לסיוע של אחיות, רופאים, מוסדות שונים וכד׳. מה מציעה פוליסת הביטוח הסיעודי? לרוב היא תבטיח שבמידה ולא נוכל לבצע מספר פעולות בסיסיות מתוך רשימת מוגדרת של פעולות כאלו, אנו נוגדר כסיעודיים ואז נוכל להפעיל את פוליסת הביטוח ולקבל את מה שמגיע לנו, או לפחות כך אנו חושבים, עד שפונים לחברת הביטוח ואז זו, מציבה קשיים ומהמורות בדקך לקבלת הפיצוי המגיע לנו. מהן אותן פעולות בסיסיות?

השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם ליעוץ↓

 

ברובן של הפוליסות מוגדרות שש פעולות:

1. לשכב ולקום
2. להתלבש ולהתפשט
3. לאכול ולשתות
4. להתרחץ ולהתגלח
5. להיות בשליטה על הסוגרים
6. להיות מרותק למיטה או לכיסא גלגלים

בנוסף, ישנה הגדרה של תשישות נפש שגם לפיה ניתן להגיש תביעות ביטוח סיעודי.
במידה וישנו חוסר יכולת לעשות לפחות מחצית מהפעולות המוגדרות , הפוליסה תיכנס לתוקף ותזכה את המבוטח בפיצוי כספי חודשי בכפוף לתנאי הפוליסה.

מדוע שחברת ביטוח לא תעמוד בהבטחות שנתנה בזמן בו היינו בריאים ועשינו את הביטוח הסיעודי לימי צרה? ישנה למשל טענה של חברות הביטוח כי המבוטח לא גילה לחברת הביטוח שמצבו הרפואי אינו כשהיה. חברת הביטוח מבקשת לראות את התיק הרפואי של המבוטח בעת שקרה האירוע ואז באים בטענות שלא ידעו על מצבו הרפואי של המבוטח. וזה מכעיס עד מאד, כי חברות הביטוח צריכות היו לפנות ולבדוק את מצבו הרפואי של המבוטח שלהם במשך השנים ולא רק עכשיו ואז נוח להם לבוא ולטעון טענות שונות ומשונות.

טענה נוספת של חברות הביטוח נסובה סביב האמירות שהמבוטח כלל אינו במצב סיעודי , אבל כפי שפירטנו קודם לכן את רשימת הפעולות המוגדרות כתנאי להפעלת הביטוח, במידה ואכן המבוטח אינו יכול לבצע לפחות שלוש פעולות המוגדרות ברשימה וגם אם אינו עונה על ההגדרה של תשוש נפש, עדיין ניתן לתבוע ולזכות את המבוטח בכספים המגיעים לו.

עורך דין תביעות סיעוד

עורך דין תביעות סיעוד המתמחה בהגשת תביעה לסיעוד ביטוח לאומי , יכול לסייע לכם במקרה בו אתם מעוניינים להפעיל את פוליסת הביטוח הסיעודי וחברת הביטוח מערימה קשיים. כמו כן, עו"ד תביעות סיעוד יכול לסייע במקרים בהם יש חשש לרשלנות של אנשי מקצוע בתחום הסיעוד. כך לדוגמא מתן תרופות שאינן מתאימות למטופלת אי עמידה בהנחיות של פרוטוקולי טיפול בחולים ועוד. חשוב כמו בכל תחום , לאתר עורך דין ביטוח סיעודי שזוהי מומחיותו המקצועית אשר בקיא בתקנות ובחוקים בתחום הסיעוד והבריאות .למשל , חשוב שעורך דין כזה יבין בחוקים הקשורים לאחריות מקצועית שכן אלו עשויים להיות רלוונטיים במקרים של רשלנות רפואית. כמו כן, חשוב לבחור עורך דין על פי המלצות של מבוטחים שהגישו תביעות באמצעות עורך דין כזה וזכו בכספים המגיעים להם. עורך דין רונן אבניאל בעל ניסיון רב בתביעות בתחום הסיעוד ומנוסה מאד בזיהוי הנקודות העיקריות בתביעה, תוך מתן ייצוג משפטי מקצועי, מקיף ואמין ללקוחותיו.

מעוניינים בשירות מקצועי של עורך דין סיעוד ? 

ביטוח לאומי סיעוד: עו"ד רונן אבניאל מתארח בנושא תביעות סיעוד

עורך דין רונן אבניאל

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא 03-7312586
דילוג לתוכן