מהו תו נכה?

משרד הרישוי , על מנת להקל את אנשים שיש להם נכות, מאפשר להם לקבל תו אישי שבו הם יכולים להשתמש כדי להתנייד יותר בקלות ממקום למקום מבלי לחשוש שיצטרכו לחנות רחוק מהמקום בו הם מעוניינים לבקר. את התג אסור להעביר לאדם אחר שאינו נכה , ומעבר לכך, ניתן להשתמש בו רק כשהאדם הנכה עצמו נמצא בתוך הרכב.

בכל תו נכה מופיע מספר הרכב הרלוונטי, ולעיתים יופיע יותר ממספר רכב אחד. בנוסף, יופיע בתו הנכה תאריך הנפקת התו וגם תאריך התוקף שלו, שכן לא מדובר בתו שהוא קבוע. מי בעצם זכאי לקבל תו נכה? כל מי שנקבעה לו דרגת נכות של 60% לפחות . תנאי נוסף הוא שאם לא יוכל להתנייד באמצעות רכב, בריאותו עלולה להיפגע. מי שאינו מסוגל ללכת באופן עצמאי וזקוק לשם כך לכיסא גלגלים או קביים גם הוא יהיה זכאי לתו נכה. גם אדם עיוור הנושא אתו תעודת עיוור שניתנה לו על ידי משרד הרווחה זכאי לקבל תו נכה. גם הורים של ילד נכה יקבלו תו נכה לרכבם. מקרים נוספים כוללים נכי צה״ל המוכרים על ידי משרד הבטחון, נפגעי ונפגעות פעולות איבה שיש להם אישור והכרה של ביטוח לאומי.

על מנת לקבל תו נכה אין חובת הגעה למשרד הרישוי אך יש לפנות בדואר בכתב ולצרף טופס בקשה לתו נכה, צילומים של תעודת זהות, אישורים של משרד הבריאות או העתק מפרוטוקול של ועדה רפואית, צילומי רישיונות רכב וגם כאן יש צורך באישורים נוספים במידה והרכב רשום על אדם שאינו האדם הנכה(למשל בן/בת הזוג, חתן/גיס, מעסיק וכדומה). לנכה לא חייב להיות רשיון נהיגה ומי שמסיע אותו זכאי לקבל תג חנייה גם הוא.

לקבלת הערכת סיכוי ושווי תביעתך אנא השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
תו נכה

ישנם נכים שאינם נכים עם מוגבלות פיזית אלא סובלים מנכות נוירולוגית (למשל מחלות כמו אלצהיימר, פרקינסון וגם אירועים מוחיים) או מנכות נפשית כגון חרדות, סכיזופרניה, פוסט טראומה וכיו״ב. במקרים אלו גם כן צריך לצרף אישורים ואסמכתאות רפואיות שיאששו את הנכות ויאפשרו קבלת תו נכה. גם חולי סוכרת וחולי לב יכולים לקבל תו נכה אך לא בכל מקרה ויצטרכו להוכיח שישנה פגיעה באיבר משמעותי או שיש מחלה כרונית המשליכה על המצב הבריאותי בעתיד. תו הנכה יכול להיות תו זמני או קבוע. במידה ומדובר במחלה או אירוע זמני, התו יינתן לתקופה קצובה בזמן, בעוד שבמידה והתו ניתן לצמיתות, לא יהיה לו תאריך תפוגה. מה קורה אם הבקשה לתו נכה נדחתה ? כאן המקום להתייעץ ולשכור שירותיו של עורך דין שמנוסה בתחום זה ויוכל לסייע לכם בהגשת ערעור. את הערעור יש להגיש תוך 90 יום ממועד דחיית הבקשה וניתן להגיש ערעור נוסף החל משנה לאחר קבלת התשובה האחרונה בענין הבקשה.

מה הזכויות שמקנה תו נכה? מעבר לחנייה בחניות המיועדות לנכים, תו הנכה מקנה מספר זכויות נוספות הכוללות: פטור מתשלום על חנייה במקום ציבורי, חנייה בכחול-לבן ללא תשלום, נסיעה בנתיב תחבורה ציבורית. חשוב לדעת שאדם שיעשה שימוש בתו נכה כאשר הוא אינו הנכה בעצמו, צפוי לקנס של עד כ- 13 אלף שקלים. את תו הנכה יש להצמיד לשמשה הקדמית של הרכב בצד שמאל או בחלון בצד של הנהג וזאת על מנת שיוכלו לראות אותו בבירור.

מעוניינים בשירות מקצועי של עורך דין?

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא 03-7312586
דילוג לתוכן